Welcome to our website !

iPhone 3'ten Samsung Galaxy S2'ye geçiş ve adapte olma

By 16:24 ,

Bir buçuk sene kadar iPhone kullandıktan sonra geçtiğimiz temmuzda telefonumu sattım. iPhone 5'ti yok 4'tü derken iPhone almamaya karar verdim. Zor bir karar oldu açıkçası :) Ama tahmin ettiğim gibi, Apple iPhone 4S'i piyasaya sürdü ve içime su serptti açıkçası :) Neyse uzatmayalım daha önce hiç Samsung kullanmadığım halde şeytan dürttü herhalde gittim Samsung Galaxy S2 aldım.
Alışmam çok kolay oldu telefona. Öncelikle telefonu eline alan herkes maket zannediyor telefonu. Yanımda maket telefon taşıyacağımı onlara düşündüren nedir bilemiyorum tabii :) Maket kadar hafif telefon. Çözünürlük süper. Ekranı kocaman. Kamerası, video çekimi harika. Radyosu var artı olarak. Ama kıt işte marketi kıt kıt kıt! iPhone'u bizzat jailbreak yaparak kullanan ben bu kıt uygulama marketi karşısında şaştım kaldım arkadaş. Neyse vakit geçtikçe kendime uygun programlar buldum.En çok kullandığım program PICSIN. Fotoğraf üzerinde istediğim gibi oynayabiliyorum PICSIN'le. Çok eğlenceli. Yap paylaş, yap paylaş. Siz de Android bazlı bir telefon kullanıyorsanız bir bakın derim. Bir tık ve PICSIN. Kullandığım her şeyde olduğu gibi telefonumu da özelliştirmekten zevk alan ben tabii ki boş durmadım ve GO Launcher EX'i yükledim. Gadget'i olsun teması olsun hevesimi alamama yetiyor. Uygulama için buradan lütfen GO Launcher EX.
Ama bu kadar çok kurcalayınca telefonun şarjı dayanmıyor. Uyarı vermeye başladığı zaman kamerayı kullanmaya da izin vermiyor işin kötüsü. Şarj aleti yanımda gezmeye alıştım artık. Her gün işten çıkmadan ve yatmadan şarja takıyorum. Bir de kulaklıklarından pek memnun değilim. Bir ara takmıştım orijinal iPhone kulaklığı almaya. Ama vazgeçtim. Taksidi bitince değiştiririm gibi geliyor telefonu. iPhone alırsam iki kulaklığı ne yapacağım o zaman? Sonra bu kadar kulaklıklarla haşır neşir olurken e tabii hava da soğumaya başlayınca hem müzik kulaklığı hem ısıtıcı kulaklık fazla gelmeye başladı :) Ya dedim kimse ikisini birleştirmeyi düşünmemiş mi yahu. Tabii ki düşünmüş düşünmez olur mu? Aramama da gerek kalmadı üstelik Bunlardan İstiyorum'dan gelen bilgilendirme mailiyle haberdar oldum. Aynı gün içinde açıkçası çok da araştırmadan aldım. Siyahı tükenmişti bile. Daha fazla vakit kaybetmeden beyazına sahip olmalıydım. :) Oldum da. Aldığıma pişman değilim ama alacaklara söyleyeyim çok fazla bir ses kalitesi beklemeyin. Amaca yönelik öyle yaklaşmak gerekli :) Mikrofonu olduğunu da eklemeliyim. En kötüsü küpelerim kafa derimle bütünleşiyor taktığımda. Ama olsun sevdim bir kere. :) İşte böyle arkadaşlar :)

You Might Also Like

0 yorum